Farul Constanţa va întâlni Şeriff Tiraspol, în primul tur preliminar al Ligii Campionilor

Farul Constanta

Farul Constanţa va juca împotriva echipei moldovene Sheriff Tiraspol, în primul tur preliminar al Ligii Campionilor.

Constănţenii vor disputa primul meci pe teren propriu.

Confruntarea în dublă manşă e programată pe 11/12 iulie şi 18/19 iulie 2023.

Tragerea la sorți pentru stabilirea meciurilor din turul 1 preliminar al Ligii Campionilor a fost programată astăzi, de la ora 15:00, la Nyon (Elveția).

În dimineața tragerii la sorți, UEFA a decis să restrângă urnele și să împartă echipele în câte trei grupe. Astfel, Farul a rămas cu doar cinci posibile adversare, față de 15, câte erau inițial.

FC Sheriff Tiraspol (Republica Moldova)
FC BATE Borisov (Belarus)
FC Astana (Kazahstan)
Maccabi Haifa (Israel)
HSK Zrinjski Mostar (Bosnia și Herțegovina)
Meciurile din turul 1 preliminar UCL se vor disputa pe 11-12 iulie (turul) și 18-19 iulie (returul).

Singurul cuvânt folosit de maghiari după ce au văzut echipamentul României de la EURO 2024

Ambasada Chinei în Spania a depus un protest la Real Madrid, un club de fotbal cu milioane de fani în China, după ce un blogger a fost supus unor remarci rasiste și sexiste în timpul unui interviu pe stradă, după câștigarea finalei Champions League.

România a pierdut finala Campionatului European de minifotbal la loviturile de departajare

Selecţionata României, campioana mondială en titre, a fost învinsă de Serbia cu scorul de 10-9, la loviturile de departajare, sâmbătă seara, în finala Campionatului European de minifotbal - EMF EURO 2024, de la Sarajevo (Bosnia-Herţegovina).

Iga Swiatek a câştigat pentru a treia oară consecutiv turneul de la Roland-Garros. GALERIE FOTO

Iga Swiatek, numărul unu mondial, a câştigat, sâmbătă, pentru a treia oară consecutiv turneul de la Roland-Garros.

POLITICO: Anularea interzicerii maşinilor cu combustie în UE, prima țintă a dreptei după alegeri. „A fost o greșeală”

Manfred Weber, şeful grupului de centru-drepta PPE, promite ca în negocierile din zilele următoare să facă presiuni pentru eliminarea interdicţiei privind motoarele cu combustie.

Alegeri locale 2024. Noi rezultate provizorii: PSD-PNL - 71% la primării și 65% la consiliile locale

PSD a obţinut 36,26% din voturile pentru Consiliile locale, fiind urmat de PNL cu 29,41% şi de AUR cu 9,35%, arată rezultatele parţiale anunţate de Biroul Electoral Central, marţi seară, conform datelor centralizate până la ora 22:00.