Retrospectiva meciului Franta- Elveția într-o singură poză. De la agonie la extaz în 90 de secunde

meci
StirilePROTV

Elveția a eliminat Franța în optimi de la EURO 2020, în cel de-al patrulea meci şi ultimul găzduit de Arena Naţională.

Meciul a fost plin de dramatism iar Elveția a reușit o surpriză uriașă pe Arena Națională, în ultimul meci de la EURO 2020 disputat în România, și a eliminat Franța, campioana mondială, după 8-7 la penalty-uri.

A existat o singură ratare (a starului Mbappe), iar Elveția a produs marea surpriză pe Arena Națională: a lăsat Euro 2020 fără campioana mondială.

De la agonie la extaz în 92 de secunde?

Prima imagine a fost surprinsă în minutul 89 și 26 de secunde, iar a doua în minutul 90 și 58 de secunde.

Antrenorul Dan Petrescu a declarat, luni seara, că România a fost o gazdă extraordinară la cele 4 partide din cadrul Campionatului European, el precizând că Bucureştiul poate organiza fără probleme şi finala EURO 2020 în locul Londrei.

Croația - Spania, 3-5 la EURO 2020. Spaniolii merg în sferturi, după cel mai nebun meci de la acest turneu

Selecţionata de fotbal a Spaniei s-a calificat dramatic în sferturile de finală ale EURO 2020, după ce a învins echipa Croaţiei cu scorul de 5-3 (1-1, 3-3), într-un meci care a avut nevoie de prelungiri, luni, la Copenhaga, în optimile de finală ale compe

POLITICO: Anularea interzicerii maşinilor cu combustie în UE, prima țintă a dreptei după alegeri. „A fost o greșeală”

Manfred Weber, şeful grupului de centru-drepta PPE, promite ca în negocierile din zilele următoare să facă presiuni pentru eliminarea interdicţiei privind motoarele cu combustie.

Alegeri locale 2024. Noi rezultate provizorii: PSD-PNL - 71% la primării și 65% la consiliile locale

PSD a obţinut 36,26% din voturile pentru Consiliile locale, fiind urmat de PNL cu 29,41% şi de AUR cu 9,35%, arată rezultatele parţiale anunţate de Biroul Electoral Central, marţi seară, conform datelor centralizate până la ora 22:00.