Dinamo a învins FCSB cu scorul de 1-0 (0-0) în sferturile de finală ale Cupei României

Agerpres

Dinamo a învins FCSB în sferturile de finală ale Cupei României. Victoria dinamoviștilor s-a produs cu scorul de 1-0 (0-0), miercuri seară.

Dinamo a învins FCSB pe terenul propriu, cu scorul de 1-0 (0-0). A marcat Nemec în minutul 55.

1-0, min.55: Anton a centrat dintr-o lovitură liberă de pe partea dreaptă, de la peste 20 de metri de poartă, iar Nemec a marcat cu capul.

Au evoluat următoarele echipe:

Dinamo: Eşanu - Sorescu, Puljici, Ehmann, St. Filip - Nepomuceno (Mihaiu '90), Răuţă (V. Achim '80), Anton (Gol '70), Fabbrini - Nemec, Gueye (Morsay '46). Antrenor Ionel Gane;

FCSB: Vlad - Creţu, Haruţ, Nedelcu (Vukusici '66), Panţîru - Vînă (F. Coman '46), Şut (Olaru '46), Perianu - Oaidă, Buziuc (Fl. Tănase '46), Niţă (Ov. Popescu '58). Antrenor Anton Petrea.

Cartonaşe galbene: Nepomuceno '37, Sorescu '46, Morsay '47, Pulijici '90+1 / Şut '45, Tănase '81.

Arbitri: Ovidiu Haţegan - Octavian Şovre şi Vladimir Urzică - Andrei Antonie;

Observator de joc: Aron Huzu.

Dinamo a învins FCSB miercuri seară, după ce adversarele s-au întâlnit şi în campionat, în urmă cu o săptămână, tot pe Stadionul Dinamo, când FCSB s-a impus cu 1-0, relatează Agerpres.

Au mai obţinut calificarea în sferturi Dunărea Călăraşi, Petrolul, Chindia Târgovişte şi U Cluj.

Joi, se vor disputa partidele Viitorul Pandurii – Gaz Metan Mediaş (ora 15.00), ASU Politehnica Timişoara – AFC Astra (ora 17.45) şi FC Botoşani – Universitatea Craiova (ora 20.30).

NEWS ALERT Tragedie! Un fotbalist român a murit la doar 19 ani

FCSB a învins, miercuri, în deplasare, cu scorul de 1-0 (1-0), echipa Dinamo, în etapa a XXI-a a Ligii I.

Radu Dragusin a debutat pentru Juventus în meciul de Champions League cu Dinamo Kiev.