Sportivă de la Jocurile Olimpice, încurajată violent de antrenorul ei. VIDEO

Martyna Trajdos

Un antrenor a fost protagonistul unui incident surprinzător la Jocurile Olimpice, după ce și-a încurajat într-un mod violent eleva, pe germana Martyna Trajdos, înainte de a intra în competiţia olimpică de judo, la categoria -63 kg.

Marţi, antrenorul prins-o de kimono pe sportiva lui, a zdruncinat-o bine, apoi i-a dat două palme, relatează News.ro.

Tehnica de motivare nu a dat roade, deoarece Trajdos a pierdut, în faţa sportivei ungare Szofi Ozbas, în primul tur.

Martyna Trajos este medaliată cu bronz la Campionatele Mondiale şi la cele europene, din 2019.

FOTO Așteptarea a luat sfârșit pentru fanii tinerei care a făcut senzație în Qatar! S-a pozat topless, iar reacțiile au fost pe măsură

Sportivul David Popovici a ocupat locul 4 în finala la 200 metri liber, de la Jocurile Olimpice de la Tokyo. Sportivul Robert Glinţă a ocupat locul 8 în proba de 100 metri spate la Jocurile Olimpice de la Tokyo, scrie News.ro.

Bonus pentru medaliaţii de la JO: vor putea să-şi scoată masca timp de 30 de secunde

Medaliaţii de la Jocurile Olimpice de la Tokyo vor beneficia de un mic bonus: îşi vor putea scoate masca de protecţie pentru 30 de secunde, pe durata şedinţei foto de pe podium, a anunţat, luni, Comitetul Internaţional Olimpic (CIO).

Istoria participărilor naționalei României la Campionatul European de fotbal. Câte victorii au obținut "tricolorii"

Echipa națională de fotbal a României a participat la 17 campanii de calificare pentru Campionatul European.

PSD și PNL vor merge separat la prezidențiale. Cine ar putea fi candidatul PSD, dacă Ciolacu refuză

Deși guvernează împreună, PSD și PNL se pregătesc să meargă pe drumuri separate, la următoarele alegeri.

Investițiile României cresc, dar construcțiile stagnează. Economiștii anticipează o revenire economică

Necesare într-o economie puternică, investițiile din România au crescut în primele luni ale anului, comparativ cu aceeași perioadă din 2023.